BIESZCZADY


Majówka w Bieszczadach! Zapraszamy na trzydniową wyprawę podczas której będziemy mieć okazję podziwiać niesamowite krajobrazy Bieszczad i Doliny Sanu. Czekają na nas piękne panoramy Połoniny Wetlińskiej czy Bukowego Berda, zobaczymy zagrodę pokazową żubrów i piece do wypału węgla drzewnego, zajrzymy w miejsca znane z serialowej Watahy, a nocować będziemy w miejscu na kompletnym odludziu, gdzie będziemy mogli podziwiać najpiękniejsze nocne niebo w Polsce!

01-03.05.2020

299 zł

Wolne miejsca

OPIS

Naszą rowerową majówkę rozpoczniemy 1 maja w Stuposianach. Na miejsce każdy będzie musiał dotrzeć na własną rękę.
Na trasę wyjdziemy około godziny 11.00, ruszymy w dół Sanu. Pierwszego dnia czeka nas stosunkowo łatwa trasa. Aby każdy mógł wkręcić się na odpowiednie obroty i zaznajomił się z warunkami na trasie. Przejedziemy przez Dwerniczek i Dwernik, cały czas jadąc po asfalcie. Na dłużej zatrzymamy się w punkcie widokowym KASKADY CHMIELEŃSKIE, gdzie płynący w dole San tworzy kaskady wodne. Piękne widoki i ogłuszający szum - gwarantowane. Wzdłuż Sanu dojedziemy do mostu w Sękowcu, gdzie chętni będą mogli wspiąć się rowerem na górę, na szczycie której czeka na nas miejsce odpoczynku - polana, ławeczki i co najważniejsze - niesamowita PANORAMA POŁONINY WETLIŃSKIEJ. Kto dostrzeże Chatkę Puchatka? :) Dla osób, które postanowią odpuścić sobie wspinaczkę czeka chwila odpoczynku nad Sanem. Płytka i czysta woda, więc chętni będą mogli zamoczyć nogi.
Po połączeniu dwóch grup ruszymy do Zatwarnicy, gdzie czeka na nas niespotykany widok na naszej trasie - sklep spożywczy :) Na pewno zatrzymamy się na zakupy. Kolejny przystanek planujemy przy Ekomuzeum W KRAINIE BOJKÓW, czyli rdzennych mieszkańców Bieszczad. Zwiedzimy to miejsce, a chętni będą mogli zajrzeć głębiej w las. Wzdłuż potoku Hylaty pojedziemy w stronę Wodospadu SZEPIT. Piękne widoki gwarantowane.
Do domu ruszymy znaną nam trasą, a po drodze zwiedzimy jeszcze most pośród niczego. Most wiszący w Dwerniczku, to osobliwa budowa, bardzo ciekawa z ładnym widokiem na przepływający w dole San, ale niestety prowadzący do nikąd.
Zbliżając się już do naszej agroturystyki odbijemy na pólnoc do SMOLNIKA, gdzie zatrzymamy się na obiad w WILCZEJ JAMIE, miejsca obowiązkowego dla fanów WATAHY. W Smolniku zobaczymy jeszce Kościół Rzymskokatolicki pw. Wniebowzięcia NMP św. Stanisława Biskupa, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jeden z najlepszych przykładów bojkowskiej architektury.
Po przejechaniu ok 32 km (z opcją wydłużenia do ok 38km) zatrzymamy się w miejscu noclegu, w agroturystyce nad Sanem. W miejscu, gdzie nie ma innych zabudowań, gdzie w nocy panuje totalna ciemność i cisza. To idealne miejsce na podziwianie rozgwieżdżonego nieba. Wieczór spędzimy na integracji przy ognisku.
Drugi dzień rozpoczniemy od wspólnie przygotowanego śniadania, po którym ruszymy w drogę. Po krótkiej przygodzie z WIELKĄ PĘTLĄ BIESZCZADZKĄ, zjedziemy w boczną drogę i zmierzymy się z pierwszym tego dnia podjazdem. Dopiero teraz poznamy prawdziwe oblicze Bieszczad, ale spokojnie - na trasie tego dnia czekają nas tylko dwa wymagające podjazdy. Na górze czekać będzie nas krótki odpoczynek i po chwili jazdy pierwszy tego dnia punkt do zwiedzenia - stanowisko edukacyjne WYPALANIA WĘGLA DRZEWNEGO. Zapoznamy się z historią i poznamy w jaki sposób wypala się węgiel w mielerzach i retortach. Zobaczymy w jakich warunkach mieszkają i jak pracują Diabły, czyli osoby wypalające czarne, bieszczadzkie złoto.
Bieszczady to miejsce, gdzie żubry żyją na wolności. Często można je spotkać tuż przy drodze. Być może nam też uda się zobaczyć te majestatyczne zwierzęta, a nawet jeśli nie, to nic straconego. Zajrzymy do ZAGRODY POKAZOWEJ ŻUBROW w Mucznem, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się im z bliska.
Dalsza droga to w miarę płaski, asfaltowy odcinek prowadzący przez Muczne w stronę Tarnawy. My jednak zanim odwiedzimy to drugie miasteczko, skierujemy się na zachód i pokonamy drugi (i ostatni) tego dnia większy podjazd. Po wdrapaniu się na górę czeka na nas piękny widok. W oddali zobaczymy panoramę Bukowego Berda, a także szczyty najpopularniejszego szlaku pieszego w Bieszczadach. Zobaczymy wierzchołki HALICZA, KOPY BUKOWSKIEJ i KRZEMIENIA. Będziemy mogli wejść już na nogach na jeszcze wyżej położony punkt widokowy, z którego panorama będzie jeszcze lepsza. W tym miejscu na fanów serialu WATAHA czeka nie lada gratka - zajrzymy do chaty w której w drugim sezonie ukrywał się Wiktor Rebrow.
Po chwili odpoczynku ruszymy w dalszą drogę. Planujemy jechać dalej na południe, aby po pewnym czasie skręcić na wschód w stronę Sanu. Oczywiście trasę dostosujemy do Waszych możliwości i warunków na trasie. Możemy skrócić drogę i pojechać prosto do Tarnawy, a możemy też ruszyć na południe w stronę ŹRÓDEŁ SANU. Gdy już dotrzemy do rzeki naszym oczom ukażą się słupki graniczne. Tak, będziemy już na polsko-ukraińskiej granicy. W tym miejscu czeka na nas ścieżka przyrodnicza TORFOWISKO TARNAWA, gdzie będziemy mogli się przespacerować i odpocząć przed dalszą drogą. Torfowisko bierze swą nazwę od pobliskiej miejscowości, gdzie zatrzymamy się na dłuższą chwilę. W Tarnawie planujemy obiad, w miejscu które w Watasze grało ośrodek dla uchodźców.
Dalsza trasa będzie nam już znana. Wracamy tą samą drogą, przez Muczne do naszego miejsca noclegu. Trasa powrotna to nagroda za wysiłek całego dnia. Do domu będzie już tylko z górki!
A w domu zasłużony odpoczynek i kolejny wspólny wieczór spędzony na integracji. Tego dnia planujemy 35-kilometrową trasę, z możliwością wydlużenia do ok 43km.
Trzeciego dnia naszej majówki planujemy przejażdżkę do USTRZYK GÓRNYCH, stolicy Bieszczad. Po śniadaniu ruszymy szlakiem Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej. Cały czas będzie nam towarzyszył potok Wołosaty, który będziemy kilkukrotnie przekraczać. W miejscowości Pszczeliny zatrzymamy się nad małym wodospadem na tym właśnie potoku. W Ustrzykach zatrzymamy się na dłużej, w końcu trafimy do cywilizacji. W tym miejscu będzie czas na obiad, zakup pamiątek i odpoczynek. W miasteczku zobaczymy Strażnicę Bieszczadzkiej Straży Granicznej, znaną oczywiście z Watahy. Chętni będą mogli ruszyć jeszcze dalej, w stronę Wołosatego. To najdalej położona miejscowość w Bieszczadach, dalej już tylko Ukraina. Mijając po drodze torfowisko, trafimy w miejsce gdzie zaczyna się szlak na TARNICĘ. My zwiedzimy pobliskie cerkwisko i po nacieszeniu się panoramą połonin z najwyższym szczytem Bieszczad w centrum, ruszymy w drogę powrotną do Ustrzyk i naszej agroturystyki. Do Warszawy planujemy wyjechać najpóźniej ok 15.00, tak aby przed nocą być w domu. Oczywiście każdy będzie mógł wyjechać o dowolnej porze. Trasa do Ustrzyk i z powrotem to tylko 25km. Chętni odwiedzający Wołosate zmierzą się z dodatkowymi 7 kilometrami w jedną stronę.

TRASA


Smolnik - Zatwarnica - Smolnik
Smolnik - Tarnawa Niżna - Smolnik
Smolnik - Ustrzyki Górne - Smolnik

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


5 / 5
trasa wymagająca
drogi asfaltowe i szutrowe

DYSTANS


95 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

dzień 1.

 10.00 zbiórka - Bieszczady, Stuposiany

 11.00 wyjazd na trasę

 11.00 - 18.00 przejazd trasy, obiad w Tarnawie

 18.00 zakwaterowanie i czas wolny

 20.00 integracja przy ognisku

dzień 2.

 9.00 wspólne śniadanie

 10.00 wyjazd na trasę

 10.00 - 17.00 przejazd trasy, obiad w Smolniku

 17.00 czas wolny

 19.00 wieczorna integracja

dzień 3.

 9.00 wspólne śniadanie

 9.30 wykwaterowanie

 10.00 wyjazd na trasę

 10.00 - 15.00 przejazd trasy, obiad i czas wolny w Ustrzykach

 15.00 powrót do Warszawy

 dwa noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką

 dwa śniadania i dwie kolacje w postaci grilla/ogniska

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka dwóch pilotów

 przejazd do Smolnika i powrót do Warszawy

 ewentualny koszt transportu roweru na przyczepie (zainteresowane osoby prosimy o info w formularzu, po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych przekażemy informację zwrotną o warunkach przewozu rowerów)

 obiady w czasie wolnym

 prowiant na drogę

 stanowisko edukacyjne - Wypal Węgla Drzewnego

 Rezerwat Pokazowy Żubrów

 Panorama Bukowego Berda, Halicza, Kopy Bukowskiej i Krzemienia

 Torfowisko Tarnawa

 atrakcje dla fanów Watahy - kryjóka Rebrowa, ośrodek dla uchodźców, Wilcza Jama

 Kaskady Chmieleńskie

 Ekomuzeum W Krainie Bojków

 wodospad Szepit na potoku Hylaty

 panorama Połoniny Wetlińskiej

 Ustrzyki Górne

  Dojazd własny. Na miejscu, w Bieszczadach spotykamy się o 10.00.

  Istnieje możliwość transportu rowerów na naszej przyczepie.

  Kask rowerowy jest obowiązkowy!

  Zapisy tylko do końca lutego!

  Płatność:
    - zapis do 1.02.2020 - 30% kwoty w momecie zapisu oraz pozostałe 70% kwoty maksymalnie 30 dni przed wyjazdem,
    - zapis od 1.02.2020 - 100% kwoty w momencie zapisu.

 
Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Włocławek,
Ciechocinek
i Toruń

WIŚLANA TRASA ROWEROWA  

08.08.2020

175 zł

Na Dwóch
Brzegach

KAZIMIERZ DOLNY  

15.08.2020

159 zł

W Wilkowyjach

DOLINA LIWCA  

22.08.2020

149 zł

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.
Jeżeli potrzebujesz transportu roweru, szukasz transportu, masz wolne miejsce w samochodzie - zapisz to w komentarzu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.