KANAŁ ELBLĄSKI


Kanał Elbląski to miejsce, gdzie statki pływają pod górę i to po trawie! Unikatowy mechanizm pozwalający na żeglugę pomiędzy Jeziorem Druzno a Jeziorakiem stanowi zabytek techniki oraz pomnik historii. Będziemy mieć niebywałą okazję podziwiać ten unikatowy na skalę europejską obiekt, który nie bez powodu uznawany jest za jeden z siedmiu cudów Polski. Przejedziemy wzdłuż Kanału podziwiając niesamowite pochylnie pozwalające sunąć statkom po trawie. Jednakże my będziemy jechać z górki :) Zapowiada się bardzo przyjemna sobota!

06.06.2020

169 zł

Wolne miejsca

OPIS

Naszą wycieczkę rozpoczniemy tuż po zjeździe z trasy S7. Wypakujemy rowery i ruszymy na północ. Z początku towarzyszył będzie nam typowo rolniczy krajobraz lecz niedługo wjedziemy w las by po chwili dotrzeć do KANAŁU ELBLĄSKIEGO. Jest to licząca 160 lat żeglowna droga wodna łącząca jezioro Druzno z Jeziorakiem. Różnica poziomów między jeziorami sięga 100 metrów. Dlatego też, aby umożliwić żeglugę pod górkę zbudowano pięć pochylni, stanowiących ewenement na europejską skalę. Płynące statki przetaczane są na platformy ustawione na szynach. Specjalny mechanizm napędzany siłą wody wciąga statki na górę bądź opuszcza je na dół. W tym czasie statki nijako suną po trawie! My będziemy mieć okazję na podziwianie tego niesamowitego widoku jadąc wzdłuż 20 kilometrowego odcinka kanału. Zaczniemy od POCHYLNI BUCZYNIEC, gdzie zaznajomimy się z historią i sposobem działania tego osobliwego wytworu techniki. Następnie wzdłuż brzegu kanału udamy się w stronę Jeziora Druzno. Po drodze miniemy cztery pozostałe pochylnie. Będą to kolejno: Kąty, Oleśnica, Jelenie i Całuny. Przygodę na Kanałem Elbląskim zakończymy przy ujściu do Druzna. Stąd ruszymy w stronę Pasłęka, po drodze podziwiając typowy żuławski krajobraz. Domy podcieniowe i kompletnie płaski krajobraz.
Wycieczkę zakończymy w PASŁĘKU, miasteczku o historii sięgającej XIII-wieku. Zobaczymy tam mury miejskie z basztami i bramami, w tym Bramę Kamienną przez którą wjedziemy do miasteczka. Na miejscu zobaczymy jeszcze zabytkowe kamienice, a także gotycki Kościół św. Bartłomieja i Ratusz miejski. Tutaj przyjdzie czas na odpoczynek i posiłek, po którym wrócimy do Warszawy.

TRASA


Buczyniec - Pasłęk

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


1 / 5
trasa łatwa
drogi asfaltowe i szutrowe

DYSTANS


.45 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 5.30 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 6.00 wyjazd do Buczyńca

 10.30 dojazd na miejsce, rozładowanie przyczepki i przygotowanie do jazdy

 10.30 - 17.00 przejazd trasy, zwiedzanie poszczególnych atrakcji, obiad

 17.00 powrót do Warszawy (ok 22.00 powinniśmy być na Placu Bankowym)

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa - Buczyniec, Pasłęk - Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 obiad w czasie wolnym

 Kanał Elbląski - jeden z siedmiu cudów Polski

 Izba Historii Kanału Elbląskiego

 Pochylnie Kanału Elbląskiego - Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie i Całuny - unikatowy mechanizm transpotu statków po trawie

 Jezioro Druzno

 żuławskie krajobrazy

 Pasłęk i jego gotycka zabudowa

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 23.05.2020 na wyjazd zapisze się min 12 osób.

  Płatność:
    - zapis do 8.03.2020 - 30% kwoty w momecie zapisu oraz pozostałe 70% kwoty maksymalnie 30 dni przed wyjazdem,
    - zapis od 8.03.2020 - 100% kwoty w momencie zapisu.

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Włocławek,
Ciechocinek
i Toruń

WIŚLANA TRASA ROWEROWA  

08.08.2020

175 zł

Na Dwóch
Brzegach

KAZIMIERZ DOLNY  

15.08.2020

159 zł

W Wilkowyjach

DOLINA LIWCA  

22.08.2020

149 zł

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.