KASZUBY


Kaszëbskô Szwajcariô - przepiękna i bardzo interesująca kraina, pełna jezior, rzek, lasów i pagórków. Zamieszkała przez Kaszubów - grupę etniczną o specyficznym piśmie i o mowie niezrozumiałej dla reszty Polski. A dlaczego jest tu tak pięknie? Jak głosi legenda, w ostatnim dniu stworzenia Bóg wysypał wszystkie resztki z których tworzył świat właśnie nad tą krainą. Tak powstała ta niezwykła mozaika lasów, jezior, pól i łąk, dolina i pagórków oraz krętych rzek i strumyków pełnych ryb.

16-17.05.2020

355 zł

Wolne miejsca

OPIS

Zapraszamy Was na interesujący wyjazd do niezwykłej krainy - Szwajcarii Kaszubskiej. W czasie dwudniowego pobytu będziemy mogli pooddychać świeżym powietrzem jeżdżąc po spokojnych leśnych ścieżkach, odpoczniemy nad kaszubskimi jeziorami i rzucimy okiem na otaczający krajobraz z wielu urokliwych punktów widokowych. Zaczniemy od głównego miasta Kaszub - Kartuz, skąd ruszymy do wsi Łapalice, gdzie zwiedzimy atrakcję turystyczną, której tak naprawdę nie ma. Zobaczymy tam największą w Polsce samowolę budowlaną. Zamek w Łapalicach - kilka pięter, 365 okien, 12 wież, basen, sala balowa i monumentalna brama wjazdowa - pozostał jednak tylko niedokończonym dziełem pewnego wizjonera. Następnie wzdłuż brzegów jezior udamy się na południe do Ostrzyc, gdzie odpoczniemy nad Jeziorem Ostrzyckim, a chętni będą mogli wspiąć się na Jastrzębią Górę, skąd rozciąga się piękna panorama. W tym miejscu odpoczniemy chwilę i zbierzemy siły na atak szczytowy :) Ruszymy w stronę najwyższego szczytu Pomorza i całego niżu środkowoeuropejskiego - Wieżycy, którą zdobędziemy na rowerze! Tam wejdziemy na wieżę widokową, z której przy dobrej widoczności być może uda nam się dojrzeć Trójmiasto! Po zdobyciu szczytu czeka nas fantastyczna droga w dół. Dalsza droga to już tylko piękne, kaszubskie widoki. Spokojnymi ścieżkami wiodącymi wśród lasów i pól uprawnych dotrzemy do miejscowości naszego noclegu. A wieczór i noc spędzimy w prawdziwych domkach Hobbitów tuż nad jeziorem.

Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu, ruszymy w drogę. Rozpoczniemy od eksploracji najbliższej okolicy. Okrążymy Jezioro Przywidzkie, zobaczymy nasz Hobbiton z perspektywy drugiego brzegu i finalnie opuścimy Przywidz. Ruszymy na północ, w dalszym ciągu upajając się pięknymi, kaszubskimi krajobrazami. U podnóża Wieżycy zmienimy kierunek i ruszymy w stronę Szymbarku. Tam, pośród lasu znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie będziemy mogli zwiedzić niezwykły "Dom do góry nogami". Zajrzymy także do Domu Sybiraka i zapoznamy się z historią tego regionu, tą piękną, ale i tą tragiczną, związaną z wojennymi czasami. W tym miejscu zapoznamy się z kaszubską kulturą i spróbujemy pogadać po kaszubsku. W tym miejscu będziemy mogli się także posilić regionalnymi potrawami. Po tych wszystkich atrakcjach ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

TRASA


1. dzień: Kartuzy - Przywidz
2. dzień: Przywidz - Szymbark

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


3 / 5
trasa średniozaawansowana
drogi asfaltowe, szutrowe i leśne

DYSTANS


1. dzień: 45km
2. dzień: 40 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 0.00 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 0.30 wyjazd do Kartuz

 7:00 wyjazd na trasę: Kartuzy - Przywidz

  drugie śniadanie pod wiatrakiem w Ręboszewie

  przerwa nad jeziorem Ostrzyckim (dla chętnych podjazd pod Jastrzębią Górę)

  wjazd na Wieżycę

  przejazd do Przywidza na nocleg

  wieczorna integracja - grill

  Nocleg w Hobbitowych Wzgórzach

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 8.30 śniadanie

 9.00 wyjazd na trasę

  wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

 16.00 wyjazd do Warszawy

 22.30 powrót do Warszawy

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa-Kartuzy, Szymbark-Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 prowiant na grill w sobotę

 śniadanie w niedzielę

 nocleg w Domkach Hobbitów

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 bilet wstępu do CEiPR w Szymbarku (20 zł)

 bilet wstępu na wieżę widokową na Wieżycy (6 zł)

 obiad w niedzielę

  domki Hobbitów jak z powieści Tolkiena

  pięcioosobowe domki z łazienką i aneksem kuchennym

  dostęp do Jeziora Przywidzkiego - kąpielisko i wypożyczalnia sprzętów wodnych (za dodatkową opłatą)

  bardzo dobra ocena 8.6 na Booking

Hobbitowe Wzgórza Hobbitowe Wzgórza

Hobbitowe Wzgórza Hobbitowe Wzgórza

 zamek Łapalice - czyli największa samowola budowlana w Polsce

 Kaszubski Park Krajobrazowy

 Jastrzębia Góra z widokiem na jezioro Ostrzyckie

 Centrum Edukacji, Promocji i Rozwoju w Szymbarku - Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Najdłuższa deska świata, Bunkier Gryfu Pomorskiego i wiele innych

 Najwyższy szczyt Pomorza - Wieżyca

 Piękny, kaszubski krajobraz

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 01.05.2020 na wyjazd zapisze się min 12 osób.

  Płatność:
    - zapis do 16.02.2020 - 30% kwoty w momecie zapisu oraz pozostałe 70% kwoty maksymalnie 30 dni przed wyjazdem,
    - zapis od 16.02.2020 - 100% kwoty w momencie zapisu.

  Kask rowerowy jest obowiązkowy!

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

już wkrótce

już wkrótce

dd.mm.2020

- zł

już wkrótce

już wkrótce

dd.mm.2020

- zł

już wkrótce

już wkrótce

dd.mm.2020

- zł

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli masz dla nas jakieś uwagi: chcesz dzielić pokój z konkretną osobą, wybierasz menu wegetariańskie - zapisz to w formularzu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.