KASZUBY


Kaszëbskô Szwajcariô - przepiękna i bardzo interesująca kraina, pełna jezior, rzek, lasów i pagórków. Zamieszkała przez Kaszubów - grupę etniczną o specyficznym piśmie i o mowie niezrozumiałej dla reszty Polski. A dlaczego jest tu tak pięknie? Jak głosi legenda, w ostatnim dniu stworzenia Bóg wysypał wszystkie resztki z których tworzył świat właśnie nad tą krainą. Tak powstała ta niezwykła mozaika lasów, jezior, pól i łąk, dolina i pagórków oraz krętych rzek i strumyków pełnych ryb.

16-17.05.2020

355 zł

Wolne miejsca

OPIS

Zapraszamy Was na interesujący wyjazd do niezwykłej krainy - Szwajcarii Kaszubskiej. W czasie dwudniowego pobytu będziemy mogli pooddychać świeżym powietrzem jeżdżąc po spokojnych leśnych ścieżkach, odpoczniemy nad kaszubskimi jeziorami i rzucimy okiem na otaczający krajobraz z wielu urokliwych punktów widokowych. Zaczniemy od głównego miasta Kaszub - Kartuz, skąd ruszymy do wsi Łapalice, gdzie zwiedzimy atrakcję turystyczną, której tak naprawdę nie ma. Zobaczymy tam największą w Polsce samowolę budowlaną. Zamek w Łapalicach - kilka pięter, 365 okien, 12 wież, basen, sala balowa i monumentalna brama wjazdowa - pozostał jednak tylko niedokończonym dziełem pewnego wizjonera. Następnie wzdłuż brzegów jezior udamy się na południe do Ostrzyc, gdzie odpoczniemy nad Jeziorem Ostrzyckim, a chętni będą mogli wspiąć się na Jastrzębią Górę, skąd rozciąga się piękna panorama. W tym miejscu odpoczniemy chwilę i zbierzemy siły na atak szczytowy :) Ruszymy w stronę najwyższego szczytu Pomorza i całego niżu środkowoeuropejskiego - Wieżycy, którą zdobędziemy na rowerze! Tam wejdziemy na wieżę widokową, z której przy dobrej widoczności być może uda nam się dojrzeć Trójmiasto! Po zdobyciu szczytu czeka nas fantastyczna droga w dół. Dalsza droga to już tylko piękne, kaszubskie widoki. Spokojnymi ścieżkami wiodącymi wśród lasów i pól uprawnych dotrzemy do miejscowości naszego noclegu. A wieczór i noc spędzimy w prawdziwych domkach Hobbitów tuż nad jeziorem.

Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu, ruszymy w drogę. Rozpoczniemy od eksploracji najbliższej okolicy. Okrążymy Jezioro Przywidzkie, zobaczymy nasz Hobbiton z perspektywy drugiego brzegu i finalnie opuścimy Przywidz. Ruszymy na północ, w dalszym ciągu upajając się pięknymi, kaszubskimi krajobrazami. U podnóża Wieżycy zmienimy kierunek i ruszymy w stronę Szymbarku. Tam, pośród lasu znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie będziemy mogli zwiedzić niezwykły "Dom do góry nogami". Zajrzymy także do Domu Sybiraka i zapoznamy się z historią tego regionu, tą piękną, ale i tą tragiczną, związaną z wojennymi czasami. W tym miejscu zapoznamy się z kaszubską kulturą i spróbujemy pogadać po kaszubsku. W tym miejscu będziemy mogli się także posilić regionalnymi potrawami. Po tych wszystkich atrakcjach ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

TRASA


1. dzień: Kartuzy - Przywidz
2. dzień: Przywidz - Szymbark

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


3 / 5
trasa średniozaawansowana
drogi asfaltowe, szutrowe i leśne

DYSTANS


1. dzień: 45km
2. dzień: 40 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 0.00 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 0.30 wyjazd do Kartuz

 7:00 wyjazd na trasę: Kartuzy - Przywidz

  drugie śniadanie pod wiatrakiem w Ręboszewie

  przerwa nad jeziorem Ostrzyckim (dla chętnych podjazd pod Jastrzębią Górę)

  wjazd na Wieżycę

  przejazd do Przywidza na nocleg

  wieczorna integracja - grill

  Nocleg w Hobbitowych Wzgórzach

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 8.30 śniadanie

 9.00 wyjazd na trasę

  wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

 16.00 wyjazd do Warszawy

 22.30 powrót do Warszawy

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa-Kartuzy, Szymbark-Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 prowiant na grill w sobotę

 śniadanie w niedzielę

 nocleg w Domkach Hobbitów

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 bilet wstępu do CEiPR w Szymbarku (20 zł)

 bilet wstępu na wieżę widokową na Wieżycy (6 zł)

 obiad w niedzielę

  domki Hobbitów jak z powieści Tolkiena

  pięcioosobowe domki z łazienką i aneksem kuchennym

  dostęp do Jeziora Przywidzkiego - kąpielisko i wypożyczalnia sprzętów wodnych (za dodatkową opłatą)

  bardzo dobra ocena 8.6 na Booking

Hobbitowe Wzgórza Hobbitowe Wzgórza

Hobbitowe Wzgórza Hobbitowe Wzgórza

 zamek Łapalice - czyli największa samowola budowlana w Polsce

 Kaszubski Park Krajobrazowy

 Jastrzębia Góra z widokiem na jezioro Ostrzyckie

 Centrum Edukacji, Promocji i Rozwoju w Szymbarku - Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Najdłuższa deska świata, Bunkier Gryfu Pomorskiego i wiele innych

 Najwyższy szczyt Pomorza - Wieżyca

 Piękny, kaszubski krajobraz

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 01.05.2020 na wyjazd zapisze się min 12 osób.

  Płatność:
    - zapis do 16.02.2020 - 30% kwoty w momecie zapisu oraz pozostałe 70% kwoty maksymalnie 30 dni przed wyjazdem,
    - zapis od 16.02.2020 - 100% kwoty w momencie zapisu.

  Kask rowerowy jest obowiązkowy!

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Mały
Rzym

SANDOMIERZ  

30.05.2020

175 zł

Statki
na trawie

KANAŁ ELBLĄSKI  

06.06.2020

169 zł

Wokół Jeziora
Bełdany

MAZURY  

20.06.2020

159 zł

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli masz dla nas jakieś uwagi: chcesz dzielić pokój z konkretną osobą, wybierasz menu wegetariańskie - zapisz to w formularzu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.