ROWEROWE ŚWIĘTOKRZYSKIE


Jednodniowa wycieczka świętokrzyskim szlakiem archeo-geologicznym.

13.07.2019

169 zł

Lista rezerwowa

OPIS

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w CHĘCINACH, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć pięknie odbudowany XIII-wieczny ZAMEK - jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Już z daleka będziemy mogli zobaczyć potężne zamkowe baszty, które majestatycznie dominują nad okolicą. Stąd ruszymy w na północ, aby po drodze zwiedzić to, z czego region świętokrzyski jest najbardziej znany - różnego rodzaju formacji skalnych - kamieniołomów, jaskiń, jam i wielu innych.
Zobaczymy między innymi JASKINIĘ PIEKŁO, która według legend miała mieć połączenie z piekielnymi czeluściami. Całkowita długość skalnych korytarzy to około 60 metrów, do części z nich nawet zajrzymy. Będzie to przystawka do głównego dania - JASKINI RAJ - największej atrakcji turystycznej Gór Świętokrzyskich i jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce! Natura stworzyła tu pod ziemią zapierający dech w piersiach kompleks korytarzy i komnat, przyozdobiony setkami stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów o różnych kształtach i formach. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Na liczącej 180 metrów trasie turystycznej będziemy mogli zobaczyć ten bajkowy, podziemny świat. Na miejscu obejrzymy także znalezione tu krzemienne narzędzia pracy człowieka neandertalskiego, zamieszkującego jaskinię ok 50.000 lat temu,a także szczątki prehistorycznych zwierząt.
Po opuszczeniu jaskini ruszymy dalej w kierunku KIELC, po drodze zobaczymy jeszcze najdłuższą jaskinię (nie licząc jakiń tatrzańskich) w Polsce - liczącą ponad 3600 metrów CHELOSIOWĄ JAMĘ. Mijając Klasztor Księży Pallotynów w Karczówce skierujemy się do Kielc. Zwiedzimy centrum miasta. W tym miejscu zatrzymamy się na dłużej, aby odpocząć i zjeść obiad.
Na zakończenie ruszymy w stronę PARKU NA KADZIELNI, gdzie będziemy mogli pospacerować po parku i zobaczyć ostatnią tego dnia podziemną trasą turystyczną, powstałą w wyniku połączenia trzech jaskiń. Stąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

TRASA


Chęciny - Kielce

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


2 / 5
trasa średnia
drogi asfaltowe, szutrowe i leśne
teren lekko pofałdowany

DYSTANS


około 45 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 5.30 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 6.00 wyjazd do Chęcin

 9.00 dojazd na miejsce, rozładowanie przyczepki i przygotowanie do jazdy

 9.30 - 17.00 przejazd trasy, zwiedzanie poszczególnych atrakcji, obiad

 18.00 powrót do Warszawy (ok 21.00 powinniśmy być na Placu Bankowym)

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa - Chęciny oraz Kielce - Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji (jaskinia Raj)

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 ewentualny bilet wstępu do Zamku w Chęcinach (13zł)

 ewentualny bilet wstępu do Jaskini na Kadzielni (10zł)

 obiad w czasie wolnym

 Zamek w Chęcinach

 liczne jaskinie - Pieło, Chelosiowa Jama, w tym Jaskinia Raj

 najpiękniejsza jaskinia w Polsce - Raj

 Kielce

 Park na Kadzielni

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 29.06.2019 na wyjazd zapisze się min 12 osób.

  Wyjazd potwierdzony!

  W pakiecie taniej! Zapisz się na dwa świętokrzyskie wyjazdy (Rowerowe Świętokrzyskie 13.07.2019 za 169 152 zł oraz Sandomierz 24.08.2018 za 145 130 zł) i skorzystaj z 10% zniżki.

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Wokół jeziora

team img

Mazury

27.07.2019

155

60kmdługość trasy 1/5poziom trudności

Z Jeruzala
do Węgrowa

Dolina Liwca

04.08.2019

149

50kmdługość trasy 1/5poziom trudności

Podlasie
Nadbużańskie

Podlasie na raz

10.08.2019

149

50kmdługość trasy 1/5poziom trudności
Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli masz dla nas jakieś uwagi: chcesz dzielić pokój z konkretną osobą, wybierasz menu wegetariańskie - zapisz to w formularzu. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.