MAZURY


Nasz ubiegłoroczny hit! Mazury to nie tylko jeziora, żagle i szanty, ale także mnóstwo świetnych ścieżek rowerowych, pięknych widoków i ciekawych miejsc! Zapraszamy Was na naszą rowerową wycieczkę po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

20.06.2020

159 zł

Wolne miejsca

OPIS

Naszą mazurską przygodę rozpoczniemy w Rucianem-Nidzie, skąd wyruszymy na północ. Pierwszym przystankiem na trasie będzie 140-letnia ŚLUZA GUZIANKA, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom statków z dwumetrową różnicą poziomu wód w dwóch sąsiadujących jeziorach. Następnie ruszymy dalej na północ do Wejsun i poprzez specjalny przejazd do OSTOI KONIKA POLSKIEGO, gdzie być może spotkamy wolno żyjące w tym miejscu konie. Po opuszczeniu ostoi skierujemy się do PORTU w WIERZBIE, gdzie po krótkim odpoczynku przeprawimy się promem na drugi brzeg jeziora Bełdany. Atrakcja jest tym większa, gdyż jest to jedyny prom działający na Mazurach. Po opuszczeniu przeprawy ruszymy wzdłuż Jeziora Mikołajskiego do MIKOŁAJEK, gdzie zwiedzimy miasteczko i port. W tym miejscu będziemy mieć czas na odpoczynek i obiad. Z Mikołajek ruszymy na z powrotem na południe, aby poprzez lasy MAZURSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO dotrzeć nad znaną wszystkim kajakarzom KRUTYNIĘ. Ta meandrująca rzeka to prawdziwy raj dla kajakarzy. O jej niesamowitym uroku świadczyć może też fakt, że rzekę tę będziemy przekraczać aż trzy razy. Nad Krutynią spędzimy kilka chwil na krótkim odpoczynku, po czym ruszymy w dalszą drogę ścieżkami REZERWATU PRZYRODY DOLNEJ KRUTYNI. Po opuszczeniu rezerwatu zmieni się krajobraz. Będziemy przejeżdżać przez typowe mazurskie wsie, w tym przez bardzo urokliwe i znane z hodowli koni Gałkowo. Zobaczymy także piękną cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Wojnowie. Następnie wzdłuż jeziora Wygryńskiego dojedziemy do Wygryn, skąd wzdłuż zachodniego brzegu Bełdan powrócimy do Rucianego. W ten sposób zamkniemy naszą pętlę wokół jeziora Bełdany.

TRASA


Ruciane - Mikołajki - Ruciane

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


1 / 5
trasa łatwa
rogi asfaltowe, szutrowe, leśne

DYSTANS


.50 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 5.30 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 6.00 wyjazd do Rucianego-Nidy

 10.00 przyjazd do Rucinego - przygotowanie do drogi

 10-17.00 przejazd trasy, czas wolny w Mikołajkach

 18.30 powrót do Warszawy (ok 22.30 powinniśmy być na Placu Bankowym)

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa-Ruciane-Nida oraz Ruciane-Nida-Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 koszt przeprawy promowej w Wierzbie

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 obiad w czasie wolnym w Mikołajkach

 śluza Guzianka

 Ostoja Konika Polskiego

 prom na Jeziorze Bełdany

 Mikołajki

 Rezerwat Krutynia

 cerkiew we wsi Wojnowo

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 06.06.2020 na wyjazd zapisze się min 12 osób.

  Płatność:
    - zapis do 22.03.2020 - 30% kwoty w momecie zapisu oraz pozostałe 70% kwoty maksymalnie 30 dni przed wyjazdem,
    - zapis od 22.03.2020 - 100% kwoty w momencie zapisu.

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Włocławek,
Ciechocinek
i Toruń

WIŚLANA TRASA ROWEROWA  

08.08.2020

175 zł

Na Dwóch
Brzegach

KAZIMIERZ DOLNY  

15.08.2020

159 zł

W Wilkowyjach

DOLINA LIWCA  

22.08.2020

149 zł

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli interesujesz się dojazdem własnym, dja nam znać w komentarzu. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.