MAZURY


Mazury kojarzą się każdemu z jeziorami, żeglami i szantami. Ale Mazury to także mnóstwo świetnych ścieżek rowerowych, pięknych widoków i ciekawych miejsc! Zapraszamy Was na naszą rowerową wycieczkę po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

27.07.2019

155 zł

Lista rezerwowa

OPIS

Naszą mazurską przygodę rozpoczniemy w Rucianem-Nidzie, skąd wyruszymy na północ. Pierwszym przystankiem na trasie będzie śluza Guzianka, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom statków z dwumetrową różnicą poziomu wód w dwóch sąsiadujących jeziorach. Następnie ruszymy dalej na północ do Wejsun i poprzez specjalny przejazd do Ostoi Konika Polskiego, gdzie być może spotkamy wolno żyjące w tym miejscu konie. Po opuszczeniu ostoi skierujemy się do portu w Wierzbie, gdzie po krótkim odpoczynku przeprawimy się promem na drugi brzeg jeziora Bełdany. Po opuszczeniu przeprawy ruszymy wzdłuż Jeziora Mikołajskiego do Mikołajek, gdzie zwiedzimy miasteczko i port. W tym miejscu będziemy mieć czas na odpoczynek i obiad. Z Mikołajek ruszymy na wschód, aby po kilku kilometrach dotrzeć do kanału łączącego dwa jeziora. Tam odwiedzmy dwa punkty widokowe skąd rzucimy okiem na panoramę dwóch jezior - Łuknajno na północy oraz Śniardwy na południu. Następnie zawrócimy do Mikołajek i skierujemy się na południe, aby poprzez lasy Mazurskiego Parku Krajobrazowego dotrzeć nad znaną wszystkim kajakarzom Krutynię. Tam czeka nas krótki odpoczynek nad rzeką i dalsza droga ścieżkami Rezerwatu Przyrody Dolnej Krutyni. Żegnając się z rzeką skierujemy się do Wygryn, skąd wzdłuż zachodniego brzegu Bełdan powrócimy do Rucianego. W ten sposób zamkniemy naszą pętlę wokół jeziora Bełdany.

TRASA


Ruciane-Mikołajki-Ruciane

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


1 / 5
trasa łatwa
drogi asfaltowe, szutrowe, leśne

DYSTANS


około 60 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 5.30 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 6.00 wyjazd do Rucianego-Nidy

 10.00 przyjazd do Rucinego - przygotowanie do drogi

 10-17.00 przejazd trasy, czas wolny w Mikołajkach

 18.30 powrót do Warszawy (ok 22.30 powinniśmy być na Placu Bankowym)

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa-Ruciane-Nida oraz Ruciane-Nida-Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 koszt przeprawy promowej w Wierzbie

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 obiad w czasie wolnym w Mikołajkach

 śluza Guzianka

 Ostoja Konika Polskiego

 prom na Jeziorze Bełdany

 Mikołajki

 punkty widokowe z widokiem na Jeziora Śniardwy i Łuknajno

 Rezerwat Krutynia

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli jesteś zainteresowany dojazdem własnym, zapisz to w formularzu - odezwiemy się do Ciebie. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Z Jeruzala
do Węgrowa

Dolina Liwca

04.08.2019

149

50kmdługość trasy 1/5poziom trudności

Podlasie
Nadbużańskie

Podlasie na raz

10.08.2019

149

50kmdługość trasy 1/5poziom trudności

Królewskie
miasto

team img

Sandomierz

24.08.2019

149

40kmdługość trasy 2/5poziom trudności