Sandomierz


Sandomierz - jedno z najpiękniejszych polskich miast, malowniczo położone na nadwiślańskiej skarpie z doskonale zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym. Zwany "Małym Rzymem", gdyż tak samo jak stolica Włoch, leży na siedmiu wzgórzach.

24.08.2019

145 zł

Ostatnie wolne miejsce!

OPIS

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Sandomierza i jego okolic. Ziemia sandomierska stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich, które znajdują się na północ od miasta. Właśnie takie ulokowanie górskich zboczy sprawia, że region ten słynie z uprawy winorośli. Naszą wycieczkę zaczniemy przy placu Jana Pawła II skąd ruszymy na północ, aby przez PARK PISZCZELE opuścić Sandomierz. Po minięciu miejskich zabudowań krajobraz się zmieni. Będziemy jechać pośród sadów owocowych i pól uprawnych. Po przecięciu rzeki OPATÓWKI skierujemy się na wschód. Jadąc wzdłuż jej doliny będziemy mijali znajdujące się w tej okolicy winnice. Na chwilę zatrzymamy się przy jednej z najpoularniejszych - WINNICY SANDOMIERSKIEJ, którą dokładniej poznamy wieczorem. W miejscowości Dwikozy zmienimy kierunek i ruszymy na południe wzdłuż Wisły. Po drodze zobaczymy najstarsze góry w Europie - GÓRY PIEPRZOWE, które górami są już tylko raczej z nazwy. Różnica poziomów pomiędzy najwyższymi punktami, a korytem Wisły, to zaledwie około 60 metrów, więc nie będzie to dla nas żadne wyzwanie! Aczkolwiek sam podjazd będzie dosyć wymagający. Trudy jazdy pod górkę wynagrodzi nam piękny widok na dolinę Wisły i Sandomierz w tle.
Po krótkim odpoczynku ruszymy do głównego punktu naszej wycieczki - SANDOMIERZA. Okrążymy miasto od południa i skierujemy się do WĄWOZU KRÓLOWEJ JADWIGI. Jest to wąwóz lessowy, podobny do tych w Kazimierzu Dolnym, o długości około 500 metrów i maksymalnej wysokości ponad 10 metrów. Następnie ruszymy w stronę pochodzącego z XVIII wieku kurhanu SALVE REGINA. Historia tego 11-metrowego kopca osnuta jest wieloma legendami, gdyż nie znane są ani jego przeznaczenie, ani dzieje. Po pokonaniu kolejnego wąwozu lessowego nasza trasa będzie prowadziła już tylko w dół w kierunku doliny rzeki Koprzywianka i dalej szlakiem Green Velo wrócimy na miejsce startu naszej wycieczki. Zostawimy rowery na miejscu i w dalszą wycieczke ruszymy już pieszo. Rozpoczniemy przy XII-wiecznym ZAMKU KRÓLEWSKIM. Będzie to pierwszy punkt naszej wycieczki po Starym Mieście. Zobaczymy wszystkie najważniejsze punkty na sandomierskiej mapie. Zaczniemy od Furtki Dominikańskiej, ze względu na swój kształt znanej jako UCHO IGIELNE. Jest to jedna z dwóch istniejących kiedyś furt w murach obronnych Sandomierza. Zwiedzimy także SYNAGOGĘ, BAZYLIKĘ KATEDRALNĄ (główny i największy obiekt sakralny diecezji sandomierskiej) czy słynną, 30-metrową BRAMĘ OPATOWSKĄ, która jest jedyną zachowaną do dziś bramą wjazdową pozostałą po średniowiecznym systemie umocnień sandomierskich i z której rozpościera się piękna panorama Wisły, Gór Pieprzowych i Sandomierza. A to nie wszystko. Po klasyce przyjdzie pora na alternatywne zwiedzanie Sandomierza. Chętni będą mogli zajrzeć do miejsca, które nas urzekło - do ZBROJOWNI SANDOMIERSKIEJ, gdzie będziemy mogli posłuchać prawdziwego pasjonata historii, który równie dobrze mógłby się realizować w stand-upie. Każdy będzie mógł także przymierzyć różnego rodzaaju zbroje i inne stroje z epoki średniowiecza. Na Starym Mieście każdy będzie miał czas na samodzielne zwiedzanie, posiłek i zakup pamiątek. My w międzyczasie zapakujemy rowery na przyczepkę, aby sprawnie wyruszyć na ostatni punkt naszej wycieczki. Udamy się do WINNICY SANDOMIERSKIEJ, gdzie zaplanowaliśmy zwiedzanie winnicy oraz degustację lokalnych wyrobów :)

TRASA


Sandomierz (pętla)

STOPIEŃ TRUDNOŚCI


2 / 5
trasa łatwa
drogi asfaltowe, szutrowe, kilka wzniesień

DYSTANS


około 40 km

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 5.30 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 6.00 wyjazd do Sandomierza

 10.00 dojazd na miejsce, rozładowanie przyczepki i przygotowanie do jazdy

 10.30 - 16.30 przejazd trasy, zwiedzanie Sandomierza, obiad

 17.30 zwiedzanie winnicy, degustacja

 18.30 wyjazd do Warszawy (na pl.Bankowym ok 22.00)

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa-Sandomierz, Sandomierz-Warszawa

 transport rowerów na przyczepce

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 zwiedzanie winiarni i degustacja lokalnych wyrobów

 opieka dwóch pilotów

 prowiant na drogę

 obiad w czasie wolnym

 bilet wstępu do Zbrojowni (8 zł)

 Stare Miasto w Sanomierzu

 Synagoga

 Zamek Królewski

 Bazylika Katedralna

 Brama Opatowska

 Ucho Igielne

 Wąwóz Królowej Jadwigi

 Kurhan Salve Regina

 Winnica Sandomierska

 Zbrojownia Sandomierska

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 10.08.2019 na wyjazd zapisze się min 12 osób

  W pakiecie taniej! Zapisz się na dwa świętokrzyskie wyjazdy (Rowerowe Świętokrzyskie 13.07.2019 za 169 152 zł oraz Sandomierz 24.08.2018 za 145 130 zł) i skorzystaj z 10% zniżki.A tak było na poprzedniej edycji


(kliknij miniaturę, aby przejść do galerii)
Maly Rzym

Mały Rzym, 18.05.2019

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Puławy, Janowiec
Kazimierz Dln.

team img

Kazimierz Dolny

07.09.2019

139

45kmdługość trasy 2/5poziom trudności

Folklor i przyroda

team img

Rowerem przez Kurpie

08.09.2019

149

50kmdługość trasy 1/5poziom trudności

Carska Droga

team img

Łosiostrada

22.09.2019

139

50kmdługość trasy 1/5poziom trudności