Wycieczka piesza

WIELKANOC NA KURPIACH


Malowanie pisanek i robienie palm wielkanocnych.

04.04.2020

145 zł

Wolne miejsca

OPIS

Odkrywanie regionu KURPI rozpoczniemy od zwiedzania SKANSENU KURPIOWSKIEGO W NOWOGRODZIE. Leży on już w województwie podlaskim, ale stanowi nieodłączną część kurpiowskiej krainy. Znajdujący się tu świetny i rozległy skansen z licznymi zagrodami chłopskimi, dworkiem szlacheckim, wiatrakiem, kuźnią, młynem wodnym, olejarnią i innymi ciekawymi budowlami, ściągniętymi z całej Puszczy Kurpiowskiej. Są też ule i barcie, przypominające, że dawniej mieszkańcy tych ziem byli strażnikami lasu i opiekunami pszczelich rojów. Doskonale wprowadzi nas w klimat kurpiowskiej społeczności. Po zwiedzaniu Skansenu przyjdzie czas na część warsztatową naszej wyprawy. Udamy się do niezwykłego Muzeum, a mianowicie do MUZEUM KURPIOWSKIEGO W WACHU w którym zgromadzone są przedmioty pochodzące z Kurpi Zielonych, obrazujące dawną materialną kulturę tego regionu. Najstarsze eksponaty datowane są na na koniec XVIII wieku (pasyje-krucyfiksy), a najmłodsze pochodzą z lat 70-tych XX wieku. Pokazują one przemiany zachodzące w tym środowisku pod wpływem rozwoju techniki, dostępności różnych surowców i materiałów, a także zmian społecznych i mentalnych. Liczba eksponatów przekroczyła już 6 tysięcy i stale rośnie. Zbiory w Muzeum Kurpiowskim w Wachu zostały podzielone na tematyczne działy: Tkactwo, Bursztyniarstwo, Stolarstwo, Szewstwo, Plecionkarstwo, W domu, W zagrodzie, Bartnictwo, Strój, Stajnia, Rzemiosło i Leśny. Zbiory uzupełnia także Biblioteka Kurpiowska o tematyce regionalnej i bursztyniarskiej, z licznym białymi krukami. Po zwiedzaniu muzeum czekają nas warsztaty malowania pisanek i robienia palm kurpiowskich. Podczas warsztatów poznamy tradycje związane z okresem Świąt wielkanocnych, a zawłaszcza wykonywania PISANEK KURPIOWSKICH. Są to pisanki batikowe tj. pisane gorącym woskiem, a potem farbowane. Każdy będzie mógł ozdobić 2 pisanki, które zabiera potem do domu. Drugą część warsztatów poświęcimy robieniu palm wielkanocnych. Idealnie na Niedziele Palmową następnego dnia! Chcemy przed Świętami Wielkanocnymi zapoznać Was z tradycją i sposobami wykonania tych kurpiowskich dzieł!

 

SZCZEGÓŁY


Poniżej znajdziesz plan naszej wycieczki.

 7.15 zbiórka - Warszawa, Plac Bankowy

 7.30 wyjazd w kierunku Nowogrodu

 10.00 zwiedzanie Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie

 12.00-13.15 czas wolny na obiad /Wiszące Ogrody nad Narwią/

 14.00 – 17.30 zwiedzanie i warsztaty w Muzeum Kurpiowskim w Wachu

 17.00 wyjazd do Warszawy

 20.00 przyjazd do Warszawy

(plan jest ramowy i może ulec zmianie)

 przejazd na trasie Warszawa - Nowogród - Wach - Warszawa

 ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

 opieka pilota

 bilety do zwiedzanych atrakcji (Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie , Muzeum Kurpiowskie w Wachu)

 Warsztaty: z malowania pisanek oraz palm kurpiowskich

 Lokalny przewodnik

 prowiant na drogę

 obiad w czasie wolnym

 Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie

 Muzeum Kurpiowskie w Wachu

 Warsztaty malowania pisanek kurpiowskich

 Warsztaty robienia palm kurpiowskich

  Wyjazd zostanie potwierdzony w momencie, gdy do 21.03.2020 na wyjazd zapisze się min 12 osób.

Nasze plany

INNE WYJAZDY


Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy.

Włocławek,
Ciechocinek
i Toruń

WIŚLANA TRASA ROWEROWA  

08.08.2020

175 zł

Na Dwóch
Brzegach

KAZIMIERZ DOLNY  

15.08.2020

159 zł

W Wilkowyjach

DOLINA LIWCA  

22.08.2020

149 zł

Zainteresowany?

ZAPISZ SIĘ!


Podaj imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w odpowiednim polu.

Zaznacz wszystko
Wyrażam zgodę na przetwarzenie danych osobowych 1
Chcę dołączyć do newslettera 2
Wyrażam zgodę na publikowanie zdjęć z wyjazdu 3
Zapoznałem się i akceptuję regulamin wycieczki

1 Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56. W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@bikeowepodroze.com. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy o współpracy na podst. art.6 ust.1 lit.b RODO. Dane będą przetwarzane przez okres 1 roku od dnia wygaśnięcia umowy z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych może zostać każdorazowo przedłużowny o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwnej. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo wniesiena skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie związane z niemożnością zawarcia umowy.

2 Informujemy, że w przypadku zapisu do Newslettera firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie administratorem Pani/Pana danych w postaci imienia oraz adresu e-mail, które będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Newslettera. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo wglądu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia, a także do wycofania zgody w dowolnym momencie.

3 Informujemy, że w przypadku zgody na wykorzystanie wizerunku firma BIKEowe PODRÓŻE Wojciech Seroka z siedzibą w Warszawie, ul. Ceramiczna 37b/56 będzie przetwarzała wizerunek Uczestnika utrwalony w trakcie wyjazdu w formie zdjęć i filmów do celów promocyjnych i marketingowych (art.6 ust.1 lit a RODO). Materiały będą publikowane na stronie internetowej Organizatora, a także na jego profilach w mediach społecznościowych (relacje z wyjazdów). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.